KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12994526
nr 1299 4526
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 12/15, daterad -78, oramat löst blad. Motivet: 42x28 cm
Kondition: vikskada
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 6 januari 2020
kl 19:03:19
450 kr
600 kr
700 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund